Ocak 11, 2019 Halı

Halı

HALI

Halılar evlerde en çok kullanılan zemin yaygılarıdır. Modern halı, salon halısı, patchwork halı, antika halı, dekoratif halı ve pop art halı, halı modellerinden sadece birkaçıdır. En yüksek halı fiyatları el halılarındadır. Makine halıları, şönil dokuma ve tufting halıları daha ekonomik ve eşit ölçüde şık olan diğer seçeneklerdir.

Yolluk

Yolluk koridorlara ve antrelere serilen ince uzun halı çeşididir. Yolluk modelleri genelde dikdörtgendir ama daha yuvarlak ve kısa olan oval yolluklar da bulmanız mümkün. Yolluk alırken yolluk halılar ve yolluk kilimler ayrımından size uygun ürün yelpazesine yönelmeniz gerekir. Yolluk halıların aksine, kilim yolluklar ve patchwork yolluklar tüysüzdür. Kesme yolluk , kaymaz yolluk , yıkanabilir yolluk , bücür yolluk , çocuk halısı , kaymaz halı , yıkanabilir halı , trend , akrilik , seroni , halı modelleri , halı fiyatları , mutfak halısı , salon halısı , Anaokulu halısı , Oyun halısı , koridor halısı , koridor yolluk , akrilik halı , akrilik yolluk , yolluk modelleri , yolluk fiyatları ,

Kilim

Kilim, kıldan veya yünden dokunan, havı yani tüyü olmayan klasik bir halı çeşididir. Kilimler motifleriyle ünlüdür ama sade desenlere sahip modern kilim modelleri de son zamanlarda revaçta. Kilim halılar, makinede ya da elde dokunabilir. Salon ve yatak odası dahil evin birçok yerinde kilim kullanabilirsiniz.

Peluş & Post Halı

HALI

Post halı, tüyü alınmamış hayvan derisinden yapılan halılardır ve genelde şömine önlerine serilir. Ama evlerde genelde suni post halılar kullanılır. Pelüş halı ise uzun tüyleri bulunan yumuşak halı çeşididir ve post halıya benzeyen modelleri de vardır. Pelüş halının eşsiz dokusu üstünde yürümek büyük bir keyiftir.

Paspas

Paspas dekorasyonda kendine iki şekilde yer bulur. Dış kapı paspası ayakkabılardaki toz ve kirin eve girmesini önlemeyi amaçlar ve kıl veya metal gibi sert bir malzemeden yapılır. Ev içi paspası ise dar mekanlarda halı ve kilimler yerine kullanılabilir veya odalarda küçük konfor alanları yaratmanıza yardımcı olabilir.

Seccade

Seccade veya namazlık, üzerinde namaz kılmak için yapılmış kumaş veya halı yaygıdır. Tam namaz kılmanıza uygun ölçülerde ve dikdörtgen şeklindedir. Kumaş, patchwork veya kilim gibi katlayıp kaldırabileceğiniz seccade modelleri dışında sürekli dışarıda tutabileceğiniz seccade halılar da evleriniz için cazip bir seçenek.

Bir cevap yazın